Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veleúspěšné zakončení halové sezóny 2013/14 starší přípravky TJ Sokol Martinice 1.3.2014

4. 3. 2014

       Tak máme za sebou halovou sezónu J zakončenou 5 vyhranými zápasy v řadě na jednom turnaji a celkovým prvním místem před silným družstvem FC Slovan Liberec!

Poslední turnaj jsme odehráli v sobotu 1.března v Semilech. Ve skupině B jsme narazili na tyto soupeře:

Martinice – Mírová 2:1, branky: Evža,Kuba, zápas se nám úplně nepovedl, přes rychlé vedení hned v úvodu zápasu jsme nedokázali přehrát úporně bránícího soupeře, který jen nakopával míče dopředu vzduchem a kluci až v závěru rozhodli o zasloužené výhře.

Martinice – FC Slovan Liberec 4:1, branky: 3 Kuba, 1 Tonda, na tento zápas jsem přeskupil sestavu, do obrany se vrátili Evža s Kubou Šolcem a v útoku se točili Tonda s Kubíkem Vanclem s dvojicí Martin a Roman. Jak se později ukázalo, výborné řešení, vše fungovalo téměř dokonale J a silný soupeř z Liberce (kluci pravděpodobně všichni ročník 2004) nás měl od samého začátku přehrávat, ale kupodivu jsme měli herní převahu MY. Tonda s Kubíkem (Martin s Romanem) napadali rozehrávku soupeře a Evža s Kubou vzadu dobře kombinovali a střelami  z dálky Kuba rozhodl zápas. Soupeř snížil až těsně před koncem. Překvapení celého turnaje bylo na světě J a povedlo se nám odčinit porážku z Turnova, kde jsme podlehli ročníku 2003 celkově 1:4.

Martinice – Hlavice 4:1, branky: 2 Kuba, 1 Tonda a Roman, i tento zápas jsme s přehledem ovládli, soupeř měl sice výškovou převahu, my ale rychlé hráče. Takže zápas se vyvýjel podobně jako ten předešlý. Rychle jsme kombinovali, napadali soupeřovu rozehrávku a rychle vstřelené branky rozhodli o tom, že jsme se stali vítězi své skupiny a vyhnuli se tak v semifinále výborně hrajícímu domácímu týmu Semil. 

1.semifinále: SK Semily – FC Slovan Liberec 1:2

Kluci z Liberce otočili zápas až v samém závěru dvanáctiminutové hrací doby, domácí hráči tuto porážku těžce nesli a z palubovky odcházeli v slzách. 

2.semifinále: Martinice – VTJ Rapid Liberec 5:0

Branky: 3 Kuba, 1 Kubík a Tonda, tak tento zápas nám vyšel také na výbornou, kluci bojovali a druhého soupeře z Liberce vyprovodili pětigólovým výpraskem a zajistili si tak jednoznačně účast ve finále turnaje, jejich výkony budili v soupeřových očích hrůzu. 

Zápas o 7.místo: Nová Ves – SK Studenec 2:1 kluci ze Studence neměli na turnaji svůj den. Šetřili své opory (bří Jandurové) a Maty Hrubý celý turnaj odchytal, takže jim chyběla palebná síla. Nakonec tedy skončili až na posledním osmém místě. Matyáš Hrubý byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje – slabá náplast. Trenér Martin Hrubý nechápavě odcházel do kabin se slovy: „Tak jsem poprvé v životě skončil na turnaji poslední, to je hrůza“. Pravda, kluci si pořádně nepřihráli a nebýt Matyho v bráně, asi by dostali mnohem více branek. Střídání celých čtyřek se Martinovi moc neosvědčilo, ale na druhou stranu si kluci všichni zahráli a o to trenérovi šlo! 

Zápas o 5.místo: Hlavice – Mírová 3:1, zasloužené vítězství družstva Hlavice nad týmem z Mírové, který měl slabinu v brance a pouze dva šikovné kluky v útoku.

 Zápas o 3.místo: Semily – VTJ Rapid Liberec 3:1, domácí celek za hlasité podpory svých fanoušků velkou bojovností přehrál Liberecké a svojí buldočí vytrvalostí dotáhl tým k vítězství, plán byl ale celý turnaj vyhrát, což se nakonec nepovedlo. Družstvo odehrálo zápasy pouze v šesti hráčích, kteří ale byli velmi kvalitní. 

Finále: TJ Sokol Martinice – FC Slovan Liberec 3:1, branky: 2 Evža, 1 Kuba

Na tento zápas jsem se opravdu těšil. Konečně se nám povedlo postoupit do finále turnaje a opakoval ze zápas ze skupiny s velmi dobrým týmem. Soupeř se chtěl vyvarovat chyb z prvního vzájemného zápasu a od samého začátku nasadil velmi tvrdou hru. Naštěstí jsme se ujali vedení pěknou brankou Evži a když Liberečtí po pár minutách vyrovnali, vypadalo to, že svým důrazem až za hranicí pravidel na nás vyzrají. Kluci se ale zdravě naštvali a také přidali na důrazu. Zápas gradoval a závěr byl opět v naší režii. V brance nám totiž chytal uzdravený Vojta a ten si se všemi ošemetnými situacemi dokázal poradit. Když vyrazil za stavu 2:1 pěknou střelu soupeře na roh a my z protiútoku dali třetí gól bylo rozhodnuto! Soupeř z Liberce odešel podruhé poražen kluky z Martinic a také v jejich očích byli slzy zklamání. To u nás pro změnu veliká euforie a radost z dosaženého úspěchu, kluci se objímali a bylo vidět, že jsou opravdu šťastní, že to dokázali. Opravdu až na osmý pokus! O tento úspěch se zasloužili:

Vojta – výborný na základní čáře, neudělal během turnaje sebemenší chybu, Kuba a Evža, mimo prvního zápasu, který odehráli v útoku a míče je míjeli vzduchem, odehráli zbylé zápasy v obraně a oba na výtečnou. Navíc Kuba si s 10 vstřelenými góly opět odnesl trofej pro nejlepšího střelce turnaje! Útočné duo Kubík s Tondou by spolu již mohli hrát pomalu i poslepu. Oba o sobě vědí, vzájemně se doplňují svojí rychlostí a důrazem. Oba se dokázali střelecky prosadit, navíc Tonda dal úžasný gól Rapidu, kterému tleskala celá hala. Druhá útočná dvojice Martin s Romanem, hrála také velmi dobře, netradičně oba vepředu vše zvládli a také si vypracovali šance, kde gólově se prosadil pouze Roman, ale Martin byl platný v obranné činnosti, kdy se více vracel a vypomáhal tak obraně, která pro změnu měla více času útočit J, takže shrnuto, podtrženo, veliká pochvala všem. Vítězství si kluci opravdu za předvedené výkony zasloužili a když přebírali zlaté medaile a pěkný pohár, měl jsem pro změnu v očích slzy já J, byl jsem na ně náležitě pyšný. Mimo sladkostí obdrželi i 7 ks zelených  návleků, které se nám tak výborně hodí na trénink. Díky Romanovi, Jirkovi za dopravu, Heduš, Věrce, Anežce za fandění a Romanovi za to, že vždy souhlasil s navrženými změnami v sestavě 

Další odehrané zápasy na turnaji:

Semily-Studenec 2:0, Nová Ves-Rapid Liberec 0:6, Slovan Liberec-Hlavice 3:0, Semily-Rapid Liberec 3:0, Mírová-Hlavice 3:5, Nová Ves-Studenec 0:1, Rapid Liberec-Studenec 1:0, Semily-Nová Ves 7:1, Mírová- Slovan Liberec 0:2,

Souboje o postup do bojů o 5. respektive 7. místo:

Studenec-Mírová 1:2, Nová Ves-Hlavice 1:3

 

Celkové pořadí turnaje:

  1. TJ Sokol Martinice
  2. FC Slovan Liberec
  3. SK Semily
  4. VTJ Rapid Liberec
  5. Hlavice
  6. Mírová
  7. Nová Ves
  8. SK Studenec

 

Nejlepší (nejvšestranější) brankář:         Matyáš Hrubý ze Studence

Nejlepší střelec:                                        Jakub Šolc 10 branek v 5-ti zápasech  

                                                                                                                                 em

 

 

Náhledy fotografií ze složky Turnaj Semily 1.3.2014