Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášský turnaj 6.12.2014 Jablonec n.N.

14. 12. 2014

Překvapení se nekonalo – Sokol Martinice – 10.místo

     Dne 6.12 jsme se zúčastnili Mikulášského halového turnaje kluků narozených 2005 v Městské  sportovní hale v Jablonci nad Nisou za účasti deseti týmů ze širokého okolí.

Za soupeře jsme měli týmy zvučných jmen – Jablonec, Jičín, Děčín a Mladá Boleslav.

Do týmu jsme s Romanem nominovali osm borců včetně Attily a Romana narozených na konci listopadu 2004, na které jsme od pořadatele dostali vyjímku J. Hned v úvodním zápase celého turnaje jsme narazili na velmi silný domácí tým FK Baumit Jablonec A a Tonda velmi povedenou brankou ve druhé minutě zápasu otevřel skóre a zaskočil tak domácí diváky. V další fázi utkání jsme byli lepším týmem, svého soupeře jsme herně přehrávali a kupodivu si vytvořili i více gólových šancí. Však další gól jsme nevsítili, naopak dva, po brejcích, obdrželi. V poslední minutě se vytáhl domácí brankář dvěma po sobě výbornými zákroky, kdy zachránil domácím výhru. Také byl po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Nám zbyly oči pro pláč, minimálně bod jsme si zasloužili. Ve druhém utkání proti FK Mladá Boleslav jsme neměli šanci uhrát lepší výsledek, kluci z Mladé Boleslavi výborně kombinovali a téměř k ničemu nás po celé třináct minut trvající utkání nepustili. Až v třetím zápase ve skupině jsme narazili na soupeře, kterého jsme měli porazit! Jenže … jsme neproměňovali ty nejvyloženější šance a soupeř nás v závěru utkání potrestal po nedorozumnění v naší obraně a Tonda nahrál omylem útočníkovi soupeře na rozhodující branku. V naší bráně výborně chytal Matěj Macoun, kterého jsme pro další dva zápasy prostřídali s Vojtou Farským, který neustále žadonil, že chce chytat a ne hrát! Tak jsme jeho přání vyslyšeli J. V posledním zápase ve skupině nám stačila výhra o dvě branky, abychom se nominovali k utkání o páté místo. Hned v první minutě zápasu s kluky s Děčína Tonda vsítil naši vedoucí branku a soupeře jsme nepustili za půlku. Vypadalo to, že konečně kluci vyhrají. Opět se ukázalo, že zápasy v hale rozhodují rychlé kombinace a proměňování střeleckých příležitostí. Zatímce naši borci nic nedali, soupeř vystřelil pětkrát na naši branku a dal čtyři góly. Bylo to smutné pro kluky i pro nás trenéry, přitom jsme nehráli špatný fotbal. V zápase o deváté místo proti klukům z Jičíněvse, kteří dostávali daleko větší nakládačky než My jsme opět doplatili na neproměňování těch nejvyloženějších šancí a nakonec opět Tonda vyrovnával dvacet vteřin před koncem zápasu a poslal nás aspoň do penaltového rozstřelu! V něm proměnili penalty – Roman, Martin, Tonda, Kubík a tu rozhodující neproměnil Attila, soupeř dal všechny. Konečné desáté místo bylo tak jasně naše!

Z odstupu několika dní musím kluky pochválit za snahu a bojovnost! Výborní byli Attila Szabo, Tonda Malý, Matěj Macoun v bráně (byl bych rád, kdyby se Matěj chytání opět věnoval), Roman Valnoha se nedokázal prosadit střelecky, Martin Svoboda  dřel, naběhal stovky metrů, ale chyběla větší pohoda při rozehrávce, Kubík Vancl bojoval sám se sebou, zda hrát či nehrát, přitom je velice šikovný, tak úplně mu nerozumím co vlastně chce, Mikuláš Ježek se snažil, ale herně to nebylo úplně ono, na Vojtu Farského to v poli bylo příliš rychlé a v brance vlastně také, protože ten míč je opravdu děsně rychlý. Více kluků jsme sebou neměli, hrálo se pouze 13 minut. Soupeři sice většinou střídali celé čtyřky, ale Ti všichni měli vyrovnaný kádr. Na prvních čtyřech místech skončili vlastně nejvýše postavené týmy, kteří hrají již žákovskou ligu U10. Nám osobně se nejvíce líbil tým z Pardubic, který měl velice vyrovnaný a kvalitní tým. Vždy ale prohrál postup na penalty, také smůla! Výborní byli i kluci z Mladé Boleslavi, kteří také vypadli na penalty a tak se šampiony stali hráči domácího celku FK Baumit Jablonec A, protože měli šikovného brankáře a jednoho výborného útočníka střelce 7 branek, ten jim rozhodoval všechny zápasy. Našim klukům patří díky, příště už to bude opět lepšíJ.

                                                                                                                        em