Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalový turnaj starších přípravek v Turnově 11.1.2015

13. 1. 2015

Sokol Martinice  -  1.místo

     V neděli 11.ledna jsme se zúčastnili velmi dobře obsazeného celodenního fotbalového turnaje v Turnově. Po loňském 5.místu starší přípravky naši mladí kluci dokázali vystoupit na stupínek nejvyšší!

Celý turnaj jsme odehráli v sedmi nominovaných hráčích. V brance Matěj Macoun, obrana Martin Svoboda a Kubík Vancl, útok Roman Valnoha a Tonda Malý. Střídali Jonáš a Mikuláš Ježkovi. V prvním zápase ve skupině jsme narazili na celek ze Sedmihorek a vcelku v pohodovém tempu  zvítězili 4:0. Po dvouhodinové pauze kluci přehráli i další celek z nedaleké Doubravy  výsledkem 4:1. Borcům z Jičína jsme odvedli porážku z prosincového turnaje konečným skore 3:1. V posledním utkání nás ve skupině čekal tým nejsilnější – FK Baumit Jablonec, který do té doby měl tři výhry a skore 12:0.

Roman namotivoval naše hráče takovým způsobem, že odehráli zápas jako s partesu J, kdo překoná brankáře z  Jablonce dostane nanuka! Na  Jablonec jsme vlítli v neuvěřitelném tempu a po 4.minutách jsme vedli brankami Tondy 2:0. V půlce zápasu během jedné minuty soupeř vyrovnal a zápas se dostával do finále, akce střídala akci, diváci fandili více našim klukům a Ti se jim odvděčili dvě minuty před koncem dalšími dvěma vstřelenými góly. Nejprve Roman zvýšil na 3:2 a následně Tonda dokonal porážku velkého favorita turnaje 4:2. Celá hala po zápase tleskala a kluci si neskutečně užívali velkého aplausu. Třetina borců z Jablonce odcházela do kabin v slzách. Výsledek zápasu se přenášel oběma soupeřům do bojů ve skupině o 1. až 4. místo, kam jsme jako vítěz skupiny B postoupili a zajistili si tak hrát poslední zápas celého turnaje, proti nejlepšímu celku ze skupiny A – Mnichovohradištskému SK.

Ve 14:15 nás čekal velmi dobře hrající celek domácího klubu FK Pěnčín-Turnov a hlasivky domácích fans. Tentokrát nám fandili pouze někteří kluci ze Semil a Sedmihorek, ostatní diváci domácímu celku. Zápas jsme opět začali skvěle a ve čtvrté minutě Tonda střílí během chvilky dvě branky a pohoda je na naší straně. Soupeř si ale nenechal nic líbit a v polovině zápasu dvěma slepenými góly vyrovnal na 2:2. Hala bouřila, nám docházeli síly, přeci jen v zúžené sestavě se nedají naplno odehrát všechny zápasy. V závěru nás podržel výbornými zákroky Matěj v brance, který přiváděl domácí útočníky k šílenství J. Branky již žádné nepadly, napětí v hale pomalu utichalo, diváci viděli další vynikající odehraný zápas. Jen naši někteří borci v kabině klopili hlavu a těžce se smiřovali s některými výroky pana rozhodčího, co na jedné straně odpouštěl domácím obráncům za fauly a držení, na druhé straně s klidem pískal, takže domácí tým zahrával pět trestných kopů, vše Matěj s přispěním ostatních kluků zlikvidoval.

A bylo tu finále celého turnaje, v 15:30 proti sobě nastoupili dva dosud neporažené celky: Sokol Martinice vs. Mnichovohradištský SK. Finále jak má být! Opět se nám podařil výborný vstup do zápasu, kdy Roman dal dvě branky během úvodních pěti minut. Naši kluci předváděli pěkný kombinační fotbal a diváci opět fandili více našim barvám. V polovině zápasu již po páté v našem zápase za sebou snižoval soupeř na průběžný stav zápasu 2:1 a chýlilo se k dramatu. Soupeř musel vyrovnat, nám stačilo udržet tento stav. Dvě minuty do konce a náš tým se zuby nehty brání vyrovnání. Matěj rozehrává míč od brány, nahrává Martinovi, ten dává míč Tondovi, od něj křižná nahrávka Romanovi, který míč zasekává, dává zpět Tondovi a je tu pojištění vedení na 3:1. Další drama se již nekoná. Po rozehrávce soupeře, získává míč Kubík, přihrává Romanovi, ten posílá dopředu Tondu a ten svým desátým gólem pečetí konečný výsledek finále na 4:1. Naši borci jásají, soupeř klopí oči, je rozhodnuto…Sokol Martinice získává trofej nejcennější.

Na palubovce všichni hráči týmu včetně trenérů jásají v klubku a řvou na celou halu: „Mááártinice, dobráááá vesnice“, diváci tleskají, nádherné zakončení nedělního maratonu zápasů. Ale ouha, ještě není konec, pořadatelé povolávají k sobě nás trenéry a naše dva syny, Romana … střelce 10 branek a Tondu … střelce 10 branek v turnaji. Nevídané, neslýchané, dva borci z týmu a oba se stávají nejlepšími střelci turnaje! Jenže nakonec musí rozhodnout penaltový rostřel mezi nimi (pouze jedna cena,proto musí být znám jeden vítěz). Do branky jde brankář celku z Mnichova Hradiště, hala utichá, kluci si stříhají a první penaltu jde kopat Roman 1:0,

Tonda s přehledem vyrovnává 1:1, Roman zvyšuje na 2:1, Tonda proměňuje 2:2, Roman s přehledem 3:2, Tonda 3:3. Komentátor burácí do mikrofonu: „To není možné to tu budeme do půlnoci“. Kluci mají neskutečnou střeleckou formu J. Míč se posunuje o další metr od branky, aby měli ztíženou pozici. Roman proměňuje, Tonda také stav 4:4. Drama nastává v páté sérii Roman netrefuje branku, Tonda přesně do náručí brankáře. Situace v šesté sérii obdobná, Roman trefuje tyč, Tonda opět náruč brankáře, stále není rozhodnuto! Rozhodčí posunuje vzdálenost míče od branky, Roman se rozbíhá a dělovkou posílá míč pod břevno, kde jej neuvěřitelným způsobem vyráží brankář těsně nad břevno. Na tahu je Tonda, který tentokrát umísťuje míč k tyči, kde jej sice brankář vyráží na tyč, po které se míč sveze za jeho záda, je rohodnuto, v sedmé sérii Tonda získává krále střelců celého turnaje. Pořadatelé si oddechli, protože halu měli pronajatou pouze do 16:00 a touto penaltovou sérií tento termín nestihli! Je škoda, že takto úspěšný střelecký výkon obou spoluhráčů a kamarádů musel skončit tímto rozstřelem, cenu si za svůj výkon totiž zasloužili oba. Navíc nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen domácí brankář, který svými výkony vychytal Romanovi šance. Jinak velkým aspirantem na tuto trofej byl i Matěj Macoun, který zde předváděl výborné výkony. Ceny byli rozdány, všichni naši kluci dostali od nás po zásluze slíbeného nanuka a mohlo se jet vítězně domů. Ještě nezbytné fotky s pohárem, v šatně s „šampáněm“ a pohárovým přípitkem, no prostě si ten úspěch museli užít. Pět výher, jedna remíza, úžasný výkon. Co se nám nepodařilo prodat na Mikulášském turnaji v Jablonci n/N, dokonale kluci zůročili na turnaji v Turnově! Vynikající přístup všech kluků, herní pohoda, nadšení a bojovnost skloubená s kamarádstvím přetavená v kolektivní fotbalový výkon všech aktérů na hřišti! Za celý turnaj jsme neřešili žádný problém mezi hráči, prostě si kluci v neděli 11.1. chtěli udělat obrovskou radost! Velká gratulace všem a poděkování také Jonášovi a Mikymu, kteří z pozice střídajících hráčů doplňovali tým a i ve chvílích nejtěžších vzdorovali mnohdy o dvě hlavy vyšším protihráčům, hlavně Jonáš udivoval diváky svými kličkami a nebojácnými průniky do soupeřovi obrany. Kubík s Martinem v obraně tvrdili „muziku“ a dali tak spolu s Matějem v bráně základ tohoto výborného výsledku. Jen tak dál jilemničtí borci ve službách týmu z Martinic!

                                                                                                            em

 

 

Náhledy fotografií ze složky Halový turnaj Turnov 11.1.2015