Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalové turnaje Mateje Kocourka – Zdětín 29.3.2015 – Starší přípravky

1. 4. 2015

„Klukům starších přípravek Jilemnice-Martinice se splnil sen“

  Spojené družstvo starších přípravek SK Jilemnice a Sokola Martinice se 29.března 2015  zúčastnilo výborně obsazeného turnaje starších přípravek ve Zdětíně u Benátek nad Jizerou.

Hrálo se ve dvou šestičlenných skupinách na zvětšeném hřišti cca 40 x 60 metrů, systémem 6 hráčů v poli + brankář. Vedoucími družstva za Jilemnici pan Jaroslav Hanza a Michal Rychtr a za Martinice Evžen Malý  a Roman Valnoha. Na turnaj jsme odjížděli mikrobusy v půl sedmé ráno, při změně letního času jsme si tedy museli hodně přivstat, nebylo to vůbec pro kluky jednoduché! Turnaje se zúčastnili tito borci: SK Jilemnice brankář Jiří Trunda, hráči: Tonda Krčík, Martin Šup, Ondra Pokorný, Jakub Čejka a David Rychtr, za Sokol Martinice hráči: David Repaský, Attila Szabo, Roman Valnoha, Tonda Malý, Martin Svoboda a Kuba Vancl.

  K úvodnímu zápasu šestičlenné skupiny jsme nastoupili proti Fotbalové akademii Šluknovského výběžku. Konečný stav zápasu 3:3 nás v závěru turnaje velice mrzel, připravil nás tak o lepší umístění v turnaji. Naši kluci začali výborně a během úvodních osmi minut se ujali vedení 3:0,  (2 branky Tonda Malý a 1 Attila Szabo), soupeře jsme přehrávali a vypadalo to na první zaslouženou výhru a výborný start do turnaje. Jenže kluci z FA zabrali a během 5-ti minut vyrovnali. V poslední hrané 16-nácté minutě zápasu Tonda Malý nastřelil ještě tyč. Konečná remíza nakonec byla šťastnější pro soupeře. Na výsledku se projevila nesehranost kluků, ale s tím jsme tak trochu počítali, že nám to může občas v souhře zaskřípat.

  V druhém zápase jsme narazili na celek FK Dukla Praha 2005. Zápas skvěle začal proměněným únikem Tonda Malý 1:0 a k překvapení všech, tento stav zápasu zůstal až do konce utkání. Sice jsme se k výsledku v závěru zápasu doslova probránili a také hodně střel pochytal výborný Jirka Trunda, který přiváděl Duklácké hráče k šílenství. Dva zápasy, čtyři body, to jsme My trenéři nečekali! Překvapení se ale nekonalo! Přestalo pršet a nám tento stav počasí asi nesvědčil. Od té doby jsme nevstřelili již žádnou branku, pouze razítkovali tyče a nebo nám všechny šance zlikvidovali výborní brankáři.

    Třetí utkání proti klukům z FK Hradec Králové 2005 bylo pro nás školením v rychlosti přihrávek, pohybu všech hráčů po hřišti a proměňování šancí. Naši borci tento zápas absolutně nezvládli a odešli poraženi 0:5.

      V dalším zápase jsme nastupovali proti pozdějšímu vítězi turnaje Háje SOS (Praha). Kluci bojovali, ale proti velice herně vyspělejšímu soupeři zápas ztratili v samém závěru utkání a tentokrát prohráli o tři branky.

     V posledním zápase skupiny jsme potřebovali zvítězit a mohli jsme se dokonce nominovat k zápasu o páté místo. Proti nám nastoupili hráči FK Viktorie Žižkov. Také velmi silný pražský celek. Od samého úvodu zápasu jsme se soupeřem drželi krok a naši útočníci Roman s Tondou zaměstnávali brankáře jak se dalo. Dokonce i tyč zvonila za jeho zády. Zápas velice vyrovnaný nakonec rozhodla výborná kombinační akce soupeře tři minuty před koncem zápasu. Kluci makali, snažili se výsledek ještě otočit, ale odešli poraženi 0:1. Nepomohlo ani to, že po dohodě s panem Hanzou odehráli celý zápas kluci z Martinic, obrana Attila a David, záloha Kubík a Martin, útok Roman a Tonda. Šestnáct minut litého boje s výborným protivníkem ze Žižkova nakonec Martiničtí kluci těsně o gól prohráli, také díky výbornému výkonu Jirky Trundy v naší brance, který jediný odehrál z Jilemnických tento zápas. Sázka na sehranost týmu tedy nakonec nevyšla, i když před odvedeným výkonem kluků smekám :-).        

     V zápase o umístění jsme nastoupili k boji o 9.místo proti druhému celku FK Dukla Praha 2005. Od začátku utkání velmi vyrovnaného, kluci bojovali s únavou a nepříjemným větrem. Kluci s Dukly byli fotbalovějším týmem, přesněji si přihrávali, rozhodovaly maličkosti. Pozorovatel soupeřů Michal Rychtr nás upozorňoval na to, že brankář Dukly tvoří hru, nasadili jsme na něj Tondu Malého, přesto dokázal několikrát výborně rozehrát a do konce i nebezpečně vystřelit na naši branku. I v tomto zápase jsme dvě branky obdrželi až v samém závěru utkání po pěkných kombinačních akcích soupeře. Porážka o dvě branky a konečné 10.místo nebylo pro naše hráče zklamáním. Při troše štěstí mohli býti v konečném pořadí výše, ale to nebylo tak důležité. Absolvovali celkem šest velice kvalitních zápasů po 16 minutách hracího času, jeden soupeř lepší než druhý, takže se opravdu nemají za co stydět! Podle ohlasů od nich samotných se jim turnaj velice líbil a domů po slavnostním vyhlášení všech 12 zúčastněných mužstev odjížděli příjemně unaveni a spokojeni. Sice jsme nevezli pohár, pouze jednu výhru, jednu remízu a čtyři porážky, přesto byla dětská duše spokojena (to je dobře). Nás trenéry namlsané úvodními výbornými výsledky ve skupině trochu mrzelo, že někteří rodiče z Jilemnice, ač věděli, že kluci jedou v neděli na náročný turnaj, poslali své syny na fotbalový turnaj do Hostinného v sobotu pod hlavičkou jiného klubu (Kruh), takže na hráčích byla znát únava a samozřejmě se to projevilo na jejich nedělním výkonu. Vše zapomenuto, kluci si zahráli s výbornými soupeři, snad si vezmou ponaučení co neustále vylepšovat ve svém fotbalovém umu, když měli možnost srovnání se stejně starými borci z Dukly Praha, Viktorie Žižkov, Hradce Králové, Hájí SOS a z FA Šluknovského výběžku! Je opravdu neustále na čem pracovat – počínaje fyzickou přípravou a konče fotbalovou technikou. I nám trenérům tato konfrontace ukázala, kde máme přidat, na co se zaměřit a je opravdu neustále co zlepšovat. Já moc děkuji trenérovi starší přípravky Jardovi Hanzovi z Jilemnice, že nás oslovil v listopadu 2014 s touto možností vytvořit společný tým a zúčastnit se tak velmi kvalitně obsazeného fotbalového turnaje! Věřím, že naše další fotbalová spolupráce se bude prohlubovat ke spokojenosti nejen nás trenérů, ale i samotných mladých fotbalistů, které tento druh sportu snad i baví pod naším vedením :-).

Naše výsledky ve skupině:

SK Jilemnice/Sokol Martinice – FA Šluknovského výběžku  3:3 (2 Malý, 1 Szabo)

                                                       FK Dukla Praha 1  1:0  (Malý)

                                                       FK Hradec Králové 2005  0:5

                                                       Háje SOS  0:3

                                                       FK Viktoria Žižkov  0:1

Konečné výsledky o umístění:

1-2     Háje SOS – SK ZČE Plzeň  4:0

3-4     SKK Hovorčovice – FK Hradec Králové 2005  1:0

5-6     FK Viktoria Žižkov – ČLU Beroun   0:0 P 5:4

7-8     FA Šluknovského výběžku – TJ SK Satalice  0:0 P 3:2

9-10   FK Dukla Praha 2 – SK Jilemnice/Sokol Martinice  2:0

11-12 FK Dukla Praha 1 – SKP Mladá Boleslav  5:1

 

                                                                                                                                      em

 

Náhledy fotografií ze složky Akce,soustředění